Nowa wystawa - Metal, kamień i szkło wplecione w drewno

Dwudziestego szóstego lutego 2015 r. w Muzeum Ziemi Złotowskiej odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Kołodziejczyka z Poznania "Metal, kamień i szkło wplecione w drewno"

""Pokazując swoje rzeźby artysta stara się skłonić ludzi do zadumy nad własnym życiem, nad sytuacjami i zdarzeniami z dnia codziennego. Przykładem tego jest jedna z prac, która pokazuje jak to dzieci juz dawno wyfrunęły z domu, a rodzic wciąż przemawia do nich ex cathedra..." (Ruda - pseudonim żony artysty)

ANDRZEJ KOŁODZIEJCZYK

ANDRZEJ KOŁODZIEJCZYK - artysta rzeźbiarz, którego pasjonuje malarstwo i fotografia. Członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy. Jego mistrzem był Julian Boss-Gosławski, poznański rzeźbiarz. Andrzej Kołodziejczyk wystawiał swoje prace w kraju i zagranicą (Holandia, Niemcy, Włochy, Szwajcaria). Od 1991 roku wielokrotnie zdobywa nagrody i wyróżnienia na wystawach krajowych i międzynarodowych, w tym najcenniejszą dla artysty nagrodę™ publiczności na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon 97”. Ma też własne atelier fotograficzne; często bywa na próbach w teatrze, gdzie uwiecznia pracę i metamorfozy aktorów. Profesor Joanna Dziubkowa napisała: „Jest jednocześnie bardzo dosłowny i uciekający w symbolikę. Dlatego jego prace pozostawiają duży obszar interpretacyjnej swobody, którego granice określa indywidualna wrażliwość wiedza i życiowe doświadczenie odbiorcy. .

70 rocznica powrotu Ziemi Złotowskiej do Macierzy

Złotów po 173 latach niewoli wrócił do Macierzy

Złotów po 173 latach niewoli wrócił do Macierzy. Muzeum Ziemi Złotowskiej uczestniczyło w obchodach 70. rocznicy tego wydarzenia, przedstawiając kontekst historyczny wydarzeń poprzedzających odzyskanie wolności oraz prezentując książkę prof. Joachima Zdrenki pt. „Cmentarz wojenny w Złotowie. Historia i fakty”. Spotkaniu z autorem książki towarzyszyły artystyczne występy złotowskich gimnazjalistów.


Czytaj więcej: 70 rocznica powrotu Ziemi Złotowskiej do Macierzy

Our website is protected by DMC Firewall!