Piątek w muzeum – wstęp wolny!

Zapraszamy na wyjątkowy PIĄTEK W MUZEUM!
24.03.2017 (piątek)
godz. 8-16 – bezpłatne zwiedzanie wystaw w muzeum
godz. 16:00 – spotkanie z gościem specjalnym - Horst Wrobel


Już w piątek punktualnie od 8 otwieramy się dla was zupełnie bezpłatnie. Zachęcamy do zwiedzania wystaw stałych i wystawy czasowej Renaty Kopić Sądel „Przygoda z wycinanką”.
Głównym punktem dnia będzie jednak spotkanie z niecodziennym gościem. Na zaproszenie Starosty Złotowskiego Ryszarda Goławskiego i Burmistrza Miasta Złotowa Adama Pulita do Złotowa przyjechał Horst Wrobel - właściciel i pomysłodawca dużego Międzynarodowego Muzeum Wiatraków i Młynów Wodnych w Gifhorn w Niemczech. Jest to jedyny tego rodzaju i na taką szeroką skalę skansen na świecie poświęcony wiatrakom. Na obszarze 16 ha nad kanałami i stawami zgromadzono 16 oryginalnych młynów lub dokładnych replik młynów z 12 krajów świata. Na obszarze skansenu znajduje się również wystawa modeli wiatraków z całego świata.
O godz. 16 w Muzeum Ziemi Złotowskiej, charyzmatyczny Horst Wrobel zrelacjonuje historię swojego wyjątkowego muzeum. W kontekst lokalny wprowadzi nas regionalista Jerzy Jelonek, opowieścią o urządzeniach napędzanych siłą wody i wiatru z terenu dawnego Powiatu Złotowskiego.
Zapraszamy do wysłuchania historii miłości do wiatraków i młynów przy kawie i ciastku.

 

Muzeum szuka wolontariuszy!

 

 

Zapraszamy do współpracy przy projekcie „Dzień wolnej sztuki” - 22.04.2017 (sobota).

W Muzeum Ziemi Złotowskiej „Dzień Wolnej Sztuki” odbędzie się po raz pierwszy.

Więcej o akcji pod linkiem http://www.dzienwolnejsztuki.pl/

Tego dnia zwiedzający skupią się na pięciu  pracach eksponowanych w muzeum. Przy każdym dziele wolontariusze pomagać będą w odbiorze sztuki - pobudzą do refleksji, zainspirują do zastanowienia się nad każdą z prac.

Wolontariusze wraz z pracownikami muzeum na wcześniejszym spotkaniu organizacyjnym opracują scenariusz akcji. Szukamy osób kreatywnych, dyspozycyjnych, odpowiedzialnych, posiadających umiejętność pracy w zespole, chętnych zdobywać doświadczenie i praktyczne umiejętności.

W zamian oferujemy: pracę w przyjaznym i kreatywnym zespole, możliwość realizacji własnych pomysłów i sprawdzenia się w nowej sytuacji, zaświadczenie o wolontariacie, publikacje i druki dla wyróżniających się wolontariuszy.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (imię, nazwisko, wiek, krótkie uzasadnienie / motywację udziału w projekcie).

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!