Maria Gostylla-Pachucka - Moje katedry

MARIA GOSTYLLA - PACHUCKA POCHODZI Z KRESÓW, Z TARNOPOLA.

Jak wiele polskich rodzin, również Gostyllowie doznali dramatu syberyjskiej zsyłki. Przebywali tam w latach 1940-1946. Maria była wtedy kilkuletnim dzieckiem. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, Państwową… Szkołę Muzyczną II st. w klasie fortepianu we Wrocławiu oraz Państwową… Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom u prof. Gepperta w roku 1960). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 1960 r. Uprawia malarstwo akwarelowe i olejne, rysunek, ale najbardziej upodobała sobie tkactwo. W latach 1972-1989 należała do wrocławskiej grupy „10 razy tak”, a od 1990 roku uczestniczy w działaniach zespołu tkaczek francuskich „Fil en main” (nitka w ręce). W 1994 jako jedyna Polka uczestniczy w I Międzynarodowym Festiwalu Tkaniny we Francji. Swoje prace prezentowała na ponad 150 wystawach krajowych i zagranicznych (m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii, Francji). W Złotowie Artystka prezentuje kolekcję gobelinów zatytułowaną „ Moje katedry” oraz dodatkowo akwarele (motywy kwiatowe).

Wystawa potrwa do połowy maja 2015.

Nowa wystawa - Metal, kamień i szkło wplecione w drewno

Dwudziestego szóstego lutego 2015 r. w Muzeum Ziemi Złotowskiej odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Kołodziejczyka z Poznania "Metal, kamień i szkło wplecione w drewno"

""Pokazując swoje rzeźby artysta stara się skłonić ludzi do zadumy nad własnym życiem, nad sytuacjami i zdarzeniami z dnia codziennego. Przykładem tego jest jedna z prac, która pokazuje jak to dzieci juz dawno wyfrunęły z domu, a rodzic wciąż przemawia do nich ex cathedra..." (Ruda - pseudonim żony artysty)

ANDRZEJ KOŁODZIEJCZYK

ANDRZEJ KOŁODZIEJCZYK - artysta rzeźbiarz, którego pasjonuje malarstwo i fotografia. Członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy. Jego mistrzem był Julian Boss-Gosławski, poznański rzeźbiarz. Andrzej Kołodziejczyk wystawiał swoje prace w kraju i zagranicą (Holandia, Niemcy, Włochy, Szwajcaria). Od 1991 roku wielokrotnie zdobywa nagrody i wyróżnienia na wystawach krajowych i międzynarodowych, w tym najcenniejszą dla artysty nagrodę™ publiczności na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon 97”. Ma też własne atelier fotograficzne; często bywa na próbach w teatrze, gdzie uwiecznia pracę i metamorfozy aktorów. Profesor Joanna Dziubkowa napisała: „Jest jednocześnie bardzo dosłowny i uciekający w symbolikę. Dlatego jego prace pozostawiają duży obszar interpretacyjnej swobody, którego granice określa indywidualna wrażliwość wiedza i życiowe doświadczenie odbiorcy. .

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd