Jubileusz 30-lecia Jolanty Surmy

alt

Jubileusz 30-lecia pracy twórczej Jolanty Surmy oraz wystawa prac artystki zgromadziły w Muzeum w upalny wieczór 7 sierpnia 2013 liczne grono wielbicieli makramy i nie tylko.

Pani Jolanta, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej koło Sanoka, członkini Stowarzyszenia Plastyków "Azyl" w Pile, założycielka Klubu Artystów "Pasja" w Złotowie, instruktorka rękodzieła artystycznego w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie od lat zaraża swoją pasją tworzenia rzeczy pomysłowych i pięknych małych i dużych swoich uczniów.

Prace artystki to nie tylko obrazy sznurkiem malowane, to też pełne ekspresji kompozycje kwiatów i drobnych arcydzieł ze wszystkiego, co nas otacza. Artystka zdobyła szereg nagród i wyróżnień w kraju i za granicą, jej prace zdobią ściany domów nie tylko w Polsce. Więcej o autorce i wytworach jej rąk i wyobraźni na wystawie czasowej w Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Czytaj więcej: Jubileusz 30-lecia Jolanty Surmy

Powrót do Złotowa - cały film

Telewizja niemiecka wraz z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Muzeum Ziemi Złotowskiej zrealizowała film dokumentalny „Bahnsteig 1 – Rückkehr nach Flatow”. Film jest dziełem Thomasa Grimma oraz Andreasa Kosserta (dr historii). Bohaterami filmu są: Arnold Julius (rocznik 1920) oraz Walter Frankenstein (ur.1924) – obydwaj urodzeni w Złotowie. Opuścili nasze miasto w drugiej połowie lat trzydziestych, uciekając przed nazistowskim prześladowaniem (w wielkim Berlinie łatwiej było Żydom zachować anonimowość, ukryć się). O tym, jak przeżyli II wojnę światową i jak się po latach spotkali w Berlinie, a potem wspólnie odwiedzili miejsce swego urodzenia i szczęśliwego dzieciństwa – Złotów, opowiada film, którego złotowska premiera odbyła się w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia muzeum. Ponownie film pokażemy w złotowskim kinie we wrześniu br.

Czytaj więcej: Powrót do Złotowa - cały film

DMC Firewall is a Joomla Security extension!