Finisaż wystawy „Stare Miasto - Złotów zaledwie wczoraj”

Muzeum Ziemi Złotowskiej oraz kurator wystawy Janusz Justyna
zapraszają na finisaż wystawy
„Stare Miasto - Złotów zaledwie wczoraj”
2 czerwca 2017 (piątek), godz. 18
wstęp wolny

Zapraszamy 2 czerwca 2017 do Muzeum Ziemi Złotowskiej na cyfrowy pokaz zdjęć, które zrobiono na ulicach tzw. złotowskiego Starego Miasta. Spotkanie będzie pretekstem do dyskusji o zmieniającej się funkcji najstarszej dzielnicy Złotowa. Zachęcamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami i wrażeniami.

„Serdecznie dziękuję za odwiedzenie Muzeum Ziemi Złotowskiej i wystawy mojego autorstwa pod tytułem „Stare Miasto – Złotów zaledwie wczoraj”. Na wystawę złożyły się zdjęcia najstarszej części naszego miasta, ale sprzed 30, 40 lat, zatem jeszcze nie tak odległe. Stare Miasto czeka rewitalizacja, tchnienie życia w nieco zapomniane uliczki wokół placu Paderewskiego. Wybór zdjęć do ekspozycji miał przypomnieć czasy, gdy Stare Miasto tętniło życiem. Na finisaż wystawy, przygotuję serię zdjęć czarno-białych. Pokażę Złotów również nieodległy, smutny, szary, inny od tego, dzisiejszego. Zapraszam!” Janusz Justyna

Janusz Justyna, rocznik 1964, urodzony w Złotowie. Od lat interesuje się historią Złotowa i okolic. Od około 15 lat zajmuje się kolekcjonowaniem starych zdjęć miasta, posiada ich już kilka tysięcy. Aktualnie pracuje w redakcji Tygodnika Nowego, jest także redaktorem naczelnym portalu internetowego pzl24.pl  Dwukrotny laureat Nagrody Powiatu Złotowskiego, tegoroczny laureat stypendium Marszałka Wielkopolski.

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA: